Skuteczne metody odstraszania ptaków, gołębi.

niedziela, 7 lutego 2010

Podstawowe zalety kolcowych systemów odstraszania ptaków.




1. SKUTECZNOŚĆ
Zainstalowany system modułów tworzy barierę efektywnie uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie ptaków w tych miejscach, w których ich obecność jest z różnych względów szczególnie niepożądana, jednocześnie ich nie raniąc, a jedynie je odstraszając i ograniczając im dostęp do wybranych miejsc.

2. TRWAŁOŚĆ
Moduły składają się ze sprężystych prętów metalowych ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej, sztywnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości, wysokiej odporności na działanie słońca, warunków atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur, na swoje wyroby udzielamy 3 lat gwarancji.

3. DYSKRECJA
Elementy mogą być zamontowane na gzymsach, parapetach, obrzeżach okiennych, krawędziach dachów, pasach pod rynnowych, rzeźbach, wystających elementach architektonicznych oraz we wszelkich innych miejscach. Dzięki zastosowaniu cienkiego, matowego drutu i przejrzystej podstawy, po przyklejeniu przyjmującej barwę podłoża, dobrze stapiają się optycznie z każdym otoczeniem, dzięki czemu są mało widoczne z odległości kilkunastu metrów.

4. NIEZAWODNOŚĆ
Moduły systemu dają się w prosty sposób zamontować na wszelkiego rodzaju podłożach (oczywiście po uprzednim dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni) takich jak beton, cegła, kamień, drewno, papa, blacha mosiężna, blacha ocynkowana poprzez przyklejenie klejem/silikonem montażowym najwyższej jakości.

5. WYDAJNOŚĆ
Moduły zakładamy tylko tam gdzie jest to naprawdę konieczne, wystarczy zabezpieczyć miejsca najbardziej narażone na przebywanie ptaków skąd mogłyby one zanieczyszczać elewacje budynków, najczęściej są to gzymsy, parapety okienne i krawędzie dachów. Czasami warto również zabezpieczyć inne wystające elementy, np. klimatyzatory, reklamy, reflektory, alarmy itp.

6. WYGODA MONTAŻU
Podczas prac montażowych zalecamy stosowanie lekkich drabin aluminiowych lub technik alpinistycznych. Umożliwia to dobry dostęp w celu dokładnego przygotowania podłoża i przyklejenia elementów nawet w najtrudniej dostępnych miejscach bez konieczności stosowania kosztownych konwencjonalnych rusztowań lub podnośników koszowych. Jednak w uzasadnionych przypadkach możliwe są także inne metody.

7. BEZPIECZEŃSTWO
Zainstalowane moduły są całkowicie bezpieczne dla użytkowników (montowane są na zewnątrz budynków), oraz ptaków (elementy metalowe są tępo zakończone). BUDOWA: Moduły składają się z prętów metalowych ze sprężystego drutu ze stali kwasoodpornej osadzonych na bezbarwnej podstawie wykonanej z poliwęglanu o podwyższonej wytrzymałości, odpornego na działanie słońca, warunków atmosferycznych oraz niskich i wysokich temperatur, na wszystkie swoje wyroby udzielamy 3 lat gwarancji.

TECHNOLOGIA MONTAŻU: ze względu na trwałość i wytrzymałość należy stosować wyłącznie montaż modułów przez przyklejanie klejem montażowym, na starannie oczyszczone, odpylone, suche i odtłuszczone podłoże, w miarę możliwości w temperaturze nie niższej niż 5OC. W szczególnych miejscach sytuacjach dopuszczalny jest montaż przy pomocy śrub, kołków, nitów, opasek itp. Jednak w naszych pracach stosujemy te metody niezwykle rzadko. Szczególnie kontrowersyjny jest montaż na kołki i śruby lub nity, gdyż sposób ten powoduje trwałe i nieodwracalne uszkodzenie podłoża, na którym chcemy umieścić moduły. Natomiast opaski z tworzywa sztucznego warto zastosować nawet równolegle z klejeniem na ukośnych odcinkach rur spustowych, gdzie często lubią przesiadywać gołębie. Inne miejsce, gdzie taki sposób montażu doskonale zdaje egzamin, to poręcze balkonów w okresach, kiedy nie są używane. Daje to także dodatkową możliwość wielokrotnego montażu i demontażu poszczególnych elementów, w zależności od potrzeb użytkownika.

ZASTOSOWANIE SYSTEMÓW KOLCOWYCH: moduły są przeznaczone do montażu na gzymsach, parapetach, pasach podrynnowych, rzeźbach, tablicach i reklamowych. alarmach, klimatyzatorach, osłonach kabli i innych wystających elementach architektonicznych. W miejscach szerszych zalecane są moduły przyklejane podwójnie lub w większej ilości równoległych rzędów. Jednak proszę pamiętać, że robimy tak tylko wtedy, kiedy zależy nam nie tylko na ochronie elewacji (do tego wystarczy jeden rząd modułów), ale także na uniemożliwienia ptakom dostępu do całego zabezpieczanego miejsca. W razie potrzeby można je łatwo dzielić na krótsze odcinki i montować na łukach - po przyklejeniu do podłoża moduł złożony z kilku mniejszych odcinków ma takie same parametry i właściwości jak ten w jednym kawałku. W miejscach tego wymagających elementy metalowe w pewnym zakresie mogą być także doginane, choć pogarsza to znacznie ich estetykę.

Więcej informacji na stronach: www.linarem.pl www.sklep.linarem.pl